Webdesign, reklama, atd...

...aneb samo se to neudělá...

Sony Ericsson K550i, dlouhodobé zkušenosti, mini-recenze

Ačkoliv je telefon Sony Ericsson K550i v prodeji již delší dobu, rozhodl jsem se podělit se s Vámi o své zkušenosti.

Jelikož mi u předchozího telefonu K700i začal pomalu dosluhovat joystick, začal jsem se narychlo shánět po náhradě.
Nejsem velký příznivec této značky, ale mobily od Sony Ericssona mi přijdou hodně nabušené, proto je kupuji.
Ještě předtím, než jsem narazil na tento model, jsem byl zklamán, že tato značka má v nabídce absolutní minimum modelů s možností připojením k internetu přes EDGE.
Proto volba byla jasná.

K550iEDGE a je třeba říct, že připojení mého notebooku k internetu probíhá velice hladce. Mobil mě s bluetooth spojením s notebookem připojí k internetu velmi rychle. Tak cca do 3 vteřin. Ještě je třeba zmínit, že mám paušál od Vodafone a problémy s pokrytím GPRS signálem jsem nezaznamenal absolutně nikde po ČR (cestuji hodně). Prostě jsem se připojil vždy a všude, ať už to bylo na Šumavě, v pohraničí, v Krkonoších... vše šlape jak má. Spárování telefonu je o dost rychlejší než tomu bylo u mé předchozí K700i.

Menší tip: Zlepšení (nebo spíše zrychlení) internetu, jsem zaznamenal pokud jsem telefon umístil například blíže k oknu.

Fotoaparát CyberShot také využívám v hojné míře. Odsunovací kryt čočky i po delší době stále pevně drží. Fotky jsou dobré (na digifoťák to samozřejmě nemá). Foťák používám hlavně k focení pracovních dob úřadů a obchodů, přičemž velmi oceňuji přisvětlovací diodu.
U diody ještě oceňuji i to, že konečně v SE mysleli na praktičnost a přidali možnost zapnutí světla natrvalo (ne jen jako součást foťáku).
...Právě dnes jsem přepískl trénink na kole (občas se mi to stane) a vracel jsem se v sedm večer po tmě. Hlad, únava a strach z nečekaného pádu do jedné z tmavých děr na jihočeských silnicích :-)
Blikačky na kolo, jak jinak než doma na stole. Takže jsem si zahrál na McGajvra.
-Můj mobil, zastrčený způlky do rukavice, vydával takovou zář, že auta tlumila svá dalková už kilometr předtím než mě míjely. Sláva, budiž světlo!
Když jsem se onehdá vracel z Prahy do Tábora na kole ve 23h večer s mojí K700i dioda zhasínala po každých 10minutách, což pěkně otrvovalo. Nakonec jsem stejně před Táborem trefil díru a K700i se prošla nedobrovolně po vozovce :-)

K550i si se mnou zažívá také velmi nepříjemné chvilky... I když ho na kole vozím v kapse zabalený do igelitu, velmi často se mi stane, že ho vyndám zapocený až až... i přesto stále funguje bezproblémově. Zatím...:-)

Jsou jen tři věci, které mě na telefonu štvou.
Tou první jsou titěrná tlačítka na klávesnici. Sice jsem si zvykl, ale i teď to někdy štve. Uvítal bych větší.
Druhou věcí je problém při psaní zpráv pravou rukou. Občas jsem si všiml, že mi nereagují některé klávesy.
Považoval jsem to za chybu firmwaru v telefonu, ale opak byl pravdou. Bylo to tím, že jsem si nepozorovaně dlaní přidržel tlačítko spouště foťáku a telefon pak už nereagoval na stisk klávesy s písmenem. Teď už si dávám pozor.
A za třetí mi vadí to, že stiskem tlačítka pro příjem hovorů u přidaného headsetu (handsfree) nelze přepínat rozhlasové stanice v rádiu ani mp3.
Člověk, aby pořád na kole sahal do zadní kapsy když nic nehrajou. Což je naprd pokud jezdíte v zimě a máte -hroší- teplé rukavice.
Naopak jsem ocenil rychlo-tlačítko pro spuštění rádia nebo mp3 na boku telefonu. Hodně ho používám.

Jinak ale všechna čest. Telefon je supr. Display nemá chybu, baterka vydrží poměrně dlouho (můžete si svítit, poslouchat rádio, přehrávač a stále drží).

Dále jsem rád, že zmizel joystick z klávesnice. Křížový ovladač se středovým tlačítkem se oproti K700i ovládá lépe.
V telefonu je ještě navíc integrovaný prohlížeč webu Opera. Je to, ale jen slabá náhraška Opery pro PDA.
Marná sláva k účtu AdSense na Google se přes ní nedostanete.

Zpráv a kontaktů se mi do něj také vešlo dost. SMSkoval jsem v poslední době až přespříliš a paměť začínám mazat až po měsíci.

Můj verdikt: K550i je fakt parťák pro všechno. Kancl, sport, zábáva... všechno zvládá se mnou.

Jen jsem zvědavý, kdy mi klekne vlivem vniknutí vlhkosti. :-)

31.1.2008

Galerie ke článku:

zpět

       pošli na vybrali.sme.sk               Digg

Reakce ke článku:

Strana: 1 2 3 4 << >>

igor , sotver na k550i 3.6.2014
jak ho preinstalovat


jarda , k550i 30.1.2012
tenhle mobil mam uz 4 roky a nikdy nebil v oprave baterka puvodni vydrzi i tyden, perfektni mobil nemel sem lepsi po 4 letech uz neni vzhledove hezky je oloupany,poškrábany,propaleny ale porad funguje je mi lito ho vyhodit nikdy me nesklamal


jarda , k550i 30.1.2012
tenhle mobil mam uz 4 roky a nikdy nebil v oprave baterka puvodni vydrzi i tyden, perfektni mobil nemel sem lepsi po 4 letech uz neni vzhledove hezky je oloupany,poškrábany,propaleny ale porad funguje je mi lito ho vyhodit nikdy me nesklamal


Simonka , K550i 17.7.2011
Tehle mobil mam už přes tři roky...a pořád mi funguje..sem sním maximálně spokojená...DOPORUČUJI!!...když sem si ho kupovala stál 3 500korun za tuhle cenu byste sehnali ted\\\'ka docela slušný dotykáč!Tehle mobil se sony moooc poved!
PLUS!-Přijímání a vytáčením hovorů hlasem,osvětlení klávesnic(v noci ve tmě je to až nepříjemné)NELOUPEME se mi!
Kryt na fot\\\'ák,osvětlení(k fot\\\'áku),Reproduktory(hrají na hlas)Infračervený port
MÍNUS-v zimě když ho vezmu do zimi začne zamprzávat a negunguje(zabalteho do deky a dejteho k topení vypněteho on zase bude funguvat)někdy taky přestane z ničeho nic fotit,¨když poslouchám písničky(rádio) přes sluchátka tak tam mam asi nějakej blbej dotyk(protože mi někdy hraje jedno sluchátko,pak druhý,když to dám do určitý poolohy tak to zase fujguje\\\\taková menší vada\\\\)
Jinak sem 100% spojkojená!
Doporučuji!!


Simonka , K550í 17.7.2011
Tehle mobil mam už přes tři roky...a pořád mi funguje..sem sním maximálně spokojená...DOPORUČUJI!!...když sem si ho kupovala stál 3 500korun za tuhle cenu byste sehnali ted\'ka docela slušný dotykáč!Tehle mobil se sony moooc poved!
PLUS!-Přijímání a vytáčením hovorů hlasem,osvětlení klávesnic(v noci ve tmě je to až nepříjemné)NELOUPEME se mi!
Kryt na fot\'ák,osvětlení(k fot\'áku),Reproduktory(hrají na hlas)Infračervený port
MÍNUS-v zimě když ho vezmu do zimi začne zamprzávat a negunguje(zabalteho do deky a dejteho k topení vypněteho on zase bude funguvat)někdy taky přestane z ničeho nic fotit,¨když poslouchám písničky(rádio) přes sluchátka tak tam mam asi nějakej blbej dotyk(protože mi někdy hraje jedno sluchátko,pak druhý,když to dám do určitý poolohy tak to zase fujguje\\taková menší vada\\)
Jinak sem 100% spojkojená!
Doporučuji!!


Tom , K550i 14.10.2010
Ten telefon se sice oloupal, ale šlapal jak měl.
Teď mám J10i (hodnotím na svém druhém webu http://tomashruby.com/cs/obsah/sony-ericsson-elm-j10i--zkusenosti-a-horke-zklamani-c13.htm) a ten stojí za h***.
J10i by byl dobrý kdyby nebyl tak pomalý.


kanec 14.10.2010
ten mobyl sem měl rok po roce mohu říct jen jedno pěkné osvetelení kláves,fotoaparát dobrej,dioda na přisvetlování moc šikovná vec.Ale co se týče desingu ze zsčátku pekný telefon ale poté oloupaní chrom z kláves střed spíše prahmataný takze prosvicuje.a pozor nebrat hodne do prašného prostředí pod displejem bude prach akolo displeje tam je ten chrom taky oloupanej a reprotuktor nehraje moc skvele ale de to na ty dnešní peníze za 2500Kč je to dost dobrej telefon takze desing hodnotim tak na 3 (je to u sony ericssonů totiš obviklé)funkce mi šli as do koncemého používání (a né že bych o nej zrovna pečoval ale jako funkčností vydržel po celí jeho nepekní rok takze davam 1)


asus , asus 19.4.2010
k550i the best phone mobile>


pavel , se550i 18.3.2010
ja mam take problem s vyhledavanim signálu, nejdřív to bylo jen občas, potom pořád a ted už nejde ani zapnout


gamzin 26.6.2009
tenhle telefon us bych si nekupil mam ho ze sony centra takze origo a uz byl 2krat na oprave jednoznacne nedoporucuji vzhledove pekny ale je to srac


Přidat reakci:

Jméno: *
Email:
Téma:
Vzkaz: *
Kód: * Opiště kontrolní kód z obrázku.