Webdesign, reklama, atd...

...aneb samo se to neudělá...

Mám svou práci rád, ale končím s ní.

Mou prací, která je i mým koníčkem je programování internetových stránek a grafické práce všech možných druhů.
Jenže i přes to, že tuto práci dělám rád musím jí ukončit nebo alespoň z větší části omezit.

Přesněji... končím jen s prací za kterou nejsem odměněn.

VZHLEDEM K VELMI ŠPATNÉ PLATEBNÍ MORÁLCE VETŠINY ČESKÝCH ZÁKAZNÍKŮ, jsem nucen změnit svůj přístup k nim a k mnou poskytovaným službám.

Je to snad typické pro ČR, že je v našem státě pravidlem platit po splatnosti nebo neplatit vůbec předem dohodnutou částku za provedené práce.

Od této chvíle upozornuji, se vší úctou, všechny neplatiče, že jim odmítám veškerou další práci či pomoc v jakémkoliv směru!

I přesto, že mám velké nutkání vypnout jim webové stránky s emaily nedudělám to, něboť si jich i tak nadále vážím a věřím, že se vše dá do pořádku a ve spolupráci budeme moci pokračovat.

Nemohu se i nadále věnovat v plné míře oběma skupinám, tj. těm co ocení práci se službami a které v pořádku zaplatí a těm co mé práce jen využijí a dokola slibují doplacení dluhu.

Tímto se nechci nikoho dotknout, ale přece jen už mě nebaví trávit hodiny u počítače pro lidi, kteří nejednají fér.
Věřte, že zákazníků je mnoho a poptávku mám velkou. A pokud se tento fakt do budoucna změní, čemuž nevěřím, budu se alespoň moci věnovat naplno mým slušným zákazníkům.

A od této chvíle tedy jistě pochopíte, že vyžaduji 50% zálohu za sjednanou částku dopředu, přičemž zbylý doplatek požaduji ihned po dokončení práce. O ostatní zájemce "vyjímky" nestojím.

Naopak vítáni jsou všichni co své závazky dodrží a přistoupí i na oněch 50%. Těm i já na oplátku chci věnovat více času než doposud.

S tímto také souvisí menší práce, které jakoby na oko nezabírají příliš času.
Toto zná asi každý. Máme spousty příbuzných, kamarádů, kterým chceme vyhovět i když se nám to zrovna nehodí. Budiž, ale pochopte, že je Vás skutečně mnoho a i tyto zdánlivé maličkosti nejsou jen desetiminutovky na počkání, ale dohromady to dělá i nekolik hodin u pc.

Proto dělám tlustou čáru a končím i s tímto sebepoškozováním.
Určitě nehodlám účtovat peníze za dlouhé hovory po telefonu či odeslání emailu, ale nemějte to za špatné pokud budu vyžadovat zaplacení i takových maličkostí.

I můj čas stojí peníze!
A když je ho opravdu málo tak i nervy.

28.4.2008

       pošli na vybrali.sme.sk               Digg

Reakce ke článku:

Tom , RE: Luboš Dvořák 21.5.2008
Máte to obnovené. Stalo se to, že jste rozdělili přípravku mladší na dvě kategorie. Tzn přípravka mladší A + přípravka mladší B.
V databázi už, ale byly uloženy všechny položky do mužstva pripravka-mladsi, takže skript vlastně nemohl najít dříve vytvořené položky, protože je nově hledal pripravka-mladsi-a nebo -b. S rozdělením a následným přejmenováním mužstva se nepočítalo na začátku při tvorbě webu. Proto se daná utkání s novým mužstvem nespárovala.

Teď už jsou všechny položky správně nastaveny.


Luboš Dvořák , prosba k webu Spartak MAS 21.5.2008
Dobrý den, p. Hrubý.
Mám velikánskou prosbu. Jsem trenérem mladší přípravky A Spartaku MAS. Na webu www.spartak-mas.cz jsem zjistil, že se v kolonce týmy právě u ml. přípravky A kamsi ztratily výsledky podzimních zápasů, je tam jarní rozpis. Nedala by se ta data (údaje, hlavně skóre a střelci branek)) ještě někde \"vyšťourat\" a poslat mi na mail? Moc byste mi tím pomohl? Děkuji za odpověď.

Luboš Dvořák, tel. +420 773 654 363


Luboš Dvořák , prosba k webu Spartak MAS 21.5.2008
Dobrý den, p. Hrubý.
Mám velikánskou prosbu. Jsem trenérem mladší přípravky A Spartaku MAS. Na webu www.spartak-mas.cz jsem zjistil, že se v kolonce týmy právě u ml. přípravky A kamsi ztratily výsledky podzimních zápasů, je tam jarní rozpis. Nedala by se ta data (údaje, hlavně skóre a střelci branek)) ještě někde "vyšťourat" a poslat mi na mail? Moc byste mi tím pomohl? Děkuji za odpověď.

Luboš Dvořák, tel. +420 773 654 363


Michálek J. , Dluhy 29.4.2008
Máte pravdu p. Hrubý. Sám mám podobné zkušenosti. Sice z jiného oboru, ale také za služby.
Absolutní většina lidí platí pozdě. Jako samostatný živnostník nemůžete prostě spoléhat na to, že všechno bude fungovat. Z toho jsem se vyléčil už dávno.

A když náhodou zkusítě zatlačit, zjistíte kdo to myslí vážně a do s vámi doslova vyjebává...

já už mám teď svou klientelu, u které vím co od ní mohu čekat. A oni to ví ode mne. Prostě pořádek musí být.

Přeji Vám lepší spolupráci se zakázníky


Tom , Zablokováno 29.4.2008
Konec, stránky jsem zablokoval.


Zello , Mazec 28.4.2008
Drsny Tome.... jen tak dal.. neser se s tim..jeste sekni s kolem a je vymalovano


Přidat reakci:

Jméno: *
Email:
Téma:
Vzkaz: *
Kód: * Opiště kontrolní kód z obrázku.